Bezuiniging vakscholen schaadt Nederlands verdienvermogen
Achter ieder mooi interieur, duurzaam meubel of innovatieve inrichting staat een vakman of vakvrouw. Die zijn er niet vanzelf. Die hebben een goede vakopleiding en opleiding in de praktijk nodig.
Bedrijven in de Nederlandse meubelindustrie en interieurbouw merken dagelijks hoe lastig het is om voldoende vakmensen te vinden. Investeren in vakonderwijs voor de maakindustrie, zou vanzelfsprekend moeten zijn. Koninklijke CBM maakt zich grote zorgen over de aangekondigde bezuinigingen op vakscholen en het beroepsonderwijs. Juist nu we als Nederland willen investeren in economische groei en toekomstig verdienvermogen.
Onze sector staat voor grote maatschappelijke opgaven: digitalisering, circulariteit, nieuwe productieprocessen vragen om goed opgeleide medewerkers met eigentijdse vakkennis. Die vakmensen worden opgeleid in het mbo en op vakscholen.
Vakmanschap vormt de basis van een sterke maakindustrie. Zonder voldoende instroom van meubelmakers, interieurbouwers, werkvoorbereiders, CNC-specialisten en andere technische vakmensen komt niet alleen de groei van bedrijven onder druk te staan, maar ook onze gezamenlijke ambitie om circulaire economie te realiseren.
Koninklijke CBM roept het kabinet en de kamer daarom op om de voorgenomen bezuiniging terug te draaien en juist te investeren in sterk en toekomstgericht vakonderwijs. Investeren in vakscholen is investeren in innovatiekracht, concurrentievermogen en de toekomst van Nederland als maakland.



