Nieuwsbericht

CBM-bestuur in beeld: Werner Ritmeester

Profielfoto van Iris van Wijck
25 mei 2023 | 2 minuten lezen

Het bestuur van Koninklijke CBM bestaat uit twaalf gedreven ondernemers met hart voor onze branche. In de komende nieuwsbrieven stellen we onze bestuurders graag aan jullie voor. Deze keer: Werner Ritmeester.


Werner Ritmeester, eigenaar Frederiks Interieurs

Frederiks Interieurs
‘In december 2019 werd ik eigenaar van Frederiks Interieurs en twee maanden later stond de wereld in de fik. Corona heeft van mijn leercurve als ondernemer een behoorlijk steile lijn gemaakt. De productie verliep, door de continu veranderende wereld en de lange levertijden, inefficiënter dan voorheen. Doordat wij internationaal opereren hadden we elke vijf, zes weken met nieuwe maatregelen te maken. We zijn de problematiek zoveel mogelijk als team en met het boerenverstand te lijf gegaan. Deze vuurdoop heeft overigens best mooie dingen gebracht. Ik was al redelijk een out-of-the-box denker, maar inmiddels ben ik er bijna expert in geworden. Hiermee ben ik in de wereld van interieurbouw -die redelijk conservatief te noemen is- best een vreemde eend in de bijt. Zo ben ik voor onze teamleden groot voorstander van het nemen van eigen verantwoordelijkheid. Top down leidinggeven vind ik niet meer van deze tijd. Daar moest ons team natuurlijk best even aan wennen, maar inmiddels loopt het als een trein. Het gaat er bij ons nooit over wie de fouten maakt. Sterker nog, fouten maken moet, want daar leer je van. Dat geeft een gevoel van vrijheid in het handelen en zorgt voor veel vertrouwen binnen het team.’

Toffe dingen bouwen
‘Mijn ambitie gaat niet over geld verdienen. Sterker nog, iedere cent die we verdienen, investeren we weer in het bedrijf. Mijn ambitie gaat over de verbetering van processen en de kwaliteit. Het onderling vertrouwen binnen Frederiks maakt dat de teamleden steeds meer zelf initiëren, ook zonder met mij te overleggen. En dat is -zolang de plannen bijdragen aan het optimaliseren van het productieproces of de kwaliteit verhoogt- helemaal prima, ik ben van mening dat je als professional een beetje moet kunnen spelen. Het maakt me trots dat ons twintig man sterke team hier niet werkt vanwege het salaris, maar omdat we toffe interieurs bouwen. Onze samenwerking met de andere interieurbouwer in dit pand draagt daar ook aan bij. Sterker nog, omdat we resources aan elkaar hebben gekoppeld en hiermee een grotere poule met skills hebben, zijn we in staat nog uitdagender en grotere opdrachten aan te nemen.’

De spiegel van CBM
‘Je hebt het vast al opgemerkt: ik praat veel. Dat heeft een belangrijke reden, want door met mensen te communiceren, leren zowel mijn gesprekspartners als ik elke dag bij. Het is overigens wel zo dat naarmate je binnen de branche klimt, het aantal gelijkgestemden afneemt. Niet iedereen is immers eigenaar van een bedrijf. Mede daarom is het lidmaatschap van CBM zo waardevol. Binnen onze vereniging zijn enorm veel professionals die dezelfde problematiek ervaren en waarmee ik kan sparren. Dat ik als bestuurslid bij mag dragen aan het beleid binnen de branche vind ik fantastisch. De wereld is immers veel groter dan mijn eigen bubbel. Dat probeer ik nieuwe professionals in onze branche ook uit te leggen. De nieuwe aanwas wordt vaak door social media en het onderwijs op het verkeerde been gezet. Veel jonge mensen denken met drie of vier dagen per week een mooi salaris te verdienen en daarnaast een eigen bedrijf op kunnen te richten. Ik help deze verse collega’s graag aan een realistisch wereldbeeld en maak ze duidelijk dat een bedrijf oprichten niet alleen heel leuk is, maar dat je er keihard voor moet werken. Maar met de juiste werkhouding is the sky the limit!’