Vraag
Profielfoto van Ellen Konings
Ellen Konings 4 weken geleden

Aanvullend verlof of geboorte verlof voor zwangere partner

Wat is er in de CAO geregeld voor de partner/man van wie de vrouw een kind krijgt?

(1 antwoord)
Profielfoto van Gian van Wijk
Profielfoto van Gian van Wijk Gian van Wijk
4 weken geleden

Beste Ellen,

Hoewel dit (nog) niet expliciet in de CAO wordt benoemd, gelden de algemene regels voor (aanvullend) geboorteverlof en ouderschapsverlof ook binnen onze CAO. Deze staan in de Wet Arbeid en Zorg (zie artikel 4:2, 4:2a en hoofdstuk 6). Dit houdt in dat een werknemer na de bevalling van diens partner recht heeft op:
- 1 week geboorteverlof, flexibel op te nemen binnen 4 weken na de geboorte. De werknemer ontvangt 100% van zijn inkomen.
- 5 weken aanvullend geboorteverlof, flexibel op te nemen binnen 6 maanden na de geboorte. De werknemer ontvangt 70% van zijn inkomen van zijn werkgever, wat aan de werkgever wordt uitgekeerd door het UWV.
- 26 weken ouderschapsverlof, flexibel op te nemen binnen 8 jaar na de geboorte. 9 van de 26 weken worden voor 70% doorbetaald door de werkgever, mits deze binnen 1 jaar na geboorte worden opgenomen. Ook hiervoor ontvangt de werkgever de uitkering van het UWV.

Als je nog meer vragen hebt, dan verneem ik dat graag.

Met vriendelijke groet,

Gian van Wijk

Beantwoord de vraag van Ellen